Szukaj   Użytkownicy   Profil   Wiadomości   Zaloguj   Rejestracja


 
Przerwa konserwacyjna! Pisanie postów i zakładanie tematów niedostępne do odwołania!
 


[Apache] Nie można uruchomić
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SilentMan
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2004 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś tu pisał że używał phptriada i zainstalował potem WebServ'a, pragnę podkreślić że dwa programy nie mogą uruchamiać usługi internetowej na tym samym porcie w tym wypadku na 80 bo wówczas dochodzi do kolizjii, i jedna z aplikacji po prostu się nie uruchomi, lub uruchomi się błędnie.
P.S. Phptriad jest na tyle 'inteligentnym' programem że nie usuwa się z listy procesów zajmowanych portów TCP/IP więc trzeba by z tym ręcznie powalczyć w zależności od systemu operacyjnego.
P.S.2: WebServ można postawić niezależnie od tego w jaki sposób łączy się z internetem, od tego tylko zależy 'kto' będzie mógł przeglądać postawione na takim serwerze strony www... Tak więc do stawiania WebServ'a jako localhost'a nie potrzeba mieć w zasadzie żadnego dostępu do internetu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
coyote
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 5
Skąd: centrum sląska

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

98 jest ..... Smile instalowalem kiedys sam serwer apache taz nie działał nie wiem co jest grane Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
WebServ
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2003
Posty: 256

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://programy.onet.pl/40,56,9962,programy.html <- Zobaczcie

Widać że na kompach onet.pl chodził serwer, bo ja im tego screena nie przesyłałem! Nie wiem na jakim windowsie to odpalali. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SilentMan
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślisz że pod linxa nie ma emulatorka windows? Wink
A na poważnie: pewnie większość pracowników (redaktorów) pracuje tam pod windowsem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
coyote
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 5
Skąd: centrum sląska

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek-pl napisał:
http://programy.onet.pl/40,56,9962,programy.html <- Zobaczcie

Widać że na kompach onet.pl chodził serwer, bo ja im tego screena nie przesyłałem! Nie wiem na jakim windowsie to odpalali. Wink



ej spoko na Xpku dziala ale nie dziala na win98se Razz to chyba nie moja wina ze niE!! dziala na 98se
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
m-j
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 1

PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również mam MS Winodws 98SE i serwer mi nie dziła. Nie chce się załadować nawet strona na localhost (nie wyskakują żadne inne błędy od serwera). Przeglądarka internetowa wyśletla wtedy oczywiście błąd HTTP 404.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Semperfi
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 09 Paź 2004
Posty: 1
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Sob Paź 09, 2004 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Mam takie same problemy, jak większość tutaj ludzi wypowiadających się w tym poście. Odrazu mówie że mam Win98, jestem ledwo po formacie, także wykluczone że kiedyś były instalowane inne servery. Wyskakuje mi ten sam błąd, że server Apache nie może się uruchomić. Dałem żeby pokazywał dokładne informacje i nic nie wyskakuje. Mam wewnętrzne IP. HELP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
WebServ
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2003
Posty: 256

PostWysłany: Sob Paź 09, 2004 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, przyjeluiśmy że na Win 98 poprostu Apache nie chodzi. Postaramy sie, aby było to naprawione w następnej wersji. Semperfi napisze do Ciebie na GG i jeśli chcesz to dzięki Tobie ustalimy gdzie Apache ma problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GoD
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 2
Skąd: Welling - Kent - UK

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 9:24 pm    Temat postu: Błąd startu Apache... Odpowiedz z cytatem

A wiec mam podobny problem ze startem servera Apache pod WindaXP z SP1, ponizej log z bledem:

<OS10048>Tylko jedno uzycie kazdego adresu gniazda <protokol/adres sieciowy/port> jest normalnie dozwolone. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shuting down
Unable to open logs
Note the error above, and press the <ESC> key to exit.


Domyslam sie wiec ze zgodnie z komunikatem port 80 jest zajety przez jakas usluge... Niestety nie wiem przez jaka... Restartowalem kompa juz po instalacji wiec odpada taka opcja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
GoD
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 2
Skąd: Welling - Kent - UK

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OKa, juz znalazlem odpowiedz Embarassed ... dla zainteresowanych tematem jest ona tutaj ---> http://www.forum.webpl.org/viewtopic.php?t=1253 Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Brom
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 2
Skąd: www.exeem.fastom.pl

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam dziwny bardzo problem z Apache.


Cytat:

(OS 10048) Tylko jedno użycie każdego adresu gniazda (protokół/adres sieciowy/port) jest normalnie dozwolone. :make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80 no listening sockets avaliable, shuting down.


Taki jak kolega wyżej ale dlaczego port jest zablokowany??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
slipkid
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2005
Posty: 6
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam dokladnie ten sam problem :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Seirios
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 25 Maj 2005
Posty: 1

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Neutral U mnie też nie chodzi...
zostaje krasnal przynajmniej działa bezproblemów Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sponsor
Przeciętniak
Przeciętniak


Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 175
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

webserv jest lepszy Wink
a nie chce sie uruchomic dlatego ze masz to gowno zwane krasnalem, i on wlasnie powoduje problemy Wink
wiec jesli chcesz zostac z gownem to nie bede sie klocil Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mckwack
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sie 05, 2005 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!
mam dokladnie ten sam problem ale niestety nie moge skozystac z zamieszczonego wyzej linku bo tamten topik zostal usuniety.
widz ze problemy moze wywolywac krasnal. rzeczywiscie kiedys go mialem ale zostal usuniety.
co ciekawe wczoraj wieczorem, kiedy serwer zainstalowalem - wszystko dzialalo, dzisiaj rano juz nie. nie bardzo wiem dlaczego.
przy starcie serwera jeszt komunikat ze apache chodzi i wylaczam go przez menadzera zadan co pozwala uruchomic caly program, ale nie pozwala na start apachowi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Powered by phpBB © phpBB Group
 

Dokumentacje   |   Reklama   |   Polityka prywatnoœci   |   Pomoc   |   Kontakt

Copyright © 2012 WebServ.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony www, grafika, CMS